• Vitajte na stránke ZŠ Neporadza
      • Počítačová učebňa
      • My a náš Slovenský kríž nad obcou Neporadza - január 2024
          • Divadelné predstavenie

Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadelné predstavenie.

11.4.2024 nás navštívilo potulné Divadlo Príbeh zo Žiliny. Na divadelné predstavenie sme pozvali aj našich malých kamarátov z materskej škôlky. Na divadielko sa v našej škole vždy veľmi tešíme. Nebolo tomu inak ani dnes. Herci nám zahrali príbeh "Ako babka s dedkom spolu nažívali". Bola to rozprávka poučná i úsmevná.

• Návšteva predškolákov

Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva predškolákov .

Dnes 27.3. 2024 nás potešili svojou návštevou predškoláci zo škôlky. Na otvorenej hodine v 1.ročníku si, po radostnom zvítaní sa s kamarátmi - terajšími prvákmi, posadali rovno do lavíc. Pani učiteľka previedla deti zákutiami jednotlivých vyučovacích predmetov. Prváci ukázali, čo sa za pár mesiacov v škole naučili. Prečítali hádanky, ktoré predškoláci hravo uhádli. Po predstavení sa a napísaní mena na tabuľu postupne priraďovali hračky k správnym začiatočným písmenkám, počítali kvapky, hrali sa. Na záver si zacvičili pripravenú zostavu v cvičebni, kde ich starší žiaci na pamiatku odmenili medailami. Deti sa v škole cítili veľmi príjemne, o čom svedčili ich nadšené tváričky. Veríme, že aj vďaka tomuto stretnutiu, pôjdu deti k zápisu do prvej triedy s ľahkosťou a radosťou.

• Deň vody - 22.marec

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody - 22.marec.

Aj v tomto roku si v tento deň žiaci prostredníctvom zážitkového učenia pripomenuli, aká dôležitá je voda pre nás a pre celú našu planétu Zem. Tak, ako je voda neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života, tak bola aj v tento deň súčasťou vyučovania na našej škole. Preto sme žiakom pripravili aktivity s cieľom poukázať na jej dôležitosť. Žiaci vytvorili plagát, kvapku s kolobehom vody v prírode. Pripomenuli si, kde sa voda nachádza, ako s ňou hospodáriť a ako ju chrániť.

• Marec - mesiac knihy

Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec - mesiac knihy.

Máme tu marec - mesiac knihy. Pri tejto príležitosti sme, v spolupráci s pani knihovníčkou, pripravili pre žiakov dňa 14.3. rôzne aktivity v knižnici. Cieľom aktivít bolo vzbudiť u detí záujem o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu. V úvode sa žiaci dozvedeli či zopakovali ako vznikla kniha. Kedysi bola veľmi drahá a nebola dostupná pre všetkých (kniha ako drahokam). Po teórii nasledovala prax - úlohou žiakov bolo vyryť do pripravenej modelovej hmoty klinovým písmom svoje meno, vžiť sa tak do role pisára z dávnych čias, keď tu ešte nebola kníhtlač. Vyučovanie sme ukončili burzou kníh, kde si preverili trošku finančnú gramotnosť. Každý žiak tak získal peknú a zaujímavú knihu a dobrý pocit, že mohol niekoho obdarovať a potešiť. „Knihy by nemali byť odrádzajúce, mali by byť zábavné, vzrušujúce a úžasné. Naučiť sa byť čitate

• Fidlikanti - koncert pre deti

Do fotogalérie bol pridaný nový album Fidlikanti - koncert pre deti.

Po jarných prázdninách, v pondelok 26.2., nás potešili svojou hudbou a hrami Fidlikanti. Dvaja páni Jožko a Andrej, ktorí deťom ZŠ a MŠ zaspievali veselé ľudové pesničky. Zatancovali si s nami, zaspievali, zahrali hudobné hry. Popri tom deti spoznali rôzne slovenské ľudové hudobné nástroje: fujaru, koncovku, píšťalky, drumbľu, cimbal, husličky.

• Tešíme sa na jar !

Do fotogalérie bol pridaný nový album Tešíme sa už na jar !.

Už skoro jarné slniečko nás vylákalo z tried von do prírody .Naším cieľom bolo pozorovanie prírody v okolí školy. Žiaci si na vychádzke zopakovali prvouku - živú a neživú prírodu, odumreté prvky, prírodovedu - pozorovali živočíchov - mravce, ... stromy ako sa začínajú meniť. Na konci nášho bádania nás čakalo šantenie na hojdačkách. Jednoducho povedané, potrebovali sme sa hýbať, aby sme boli zdraví, vitálni. Pohyb má pozitívny vplyv na: pozornosť, vnímanie, inteligenciu, pamäť, myslenie, koordináciu, rovnováhu ...tak prečo nie :)

Utorok 23. 4. 2024