• Základná škola Neporadza

•      Terajšia budova našej Základnej školy v Neporadzi oslavovala v roku 2021 svoje 60. výročie. Budova školy sa začala stavať v roku 1957 a samotné vyučovanie v nej začalo 1. februára 1961. Kus záslužnej práce pri výstavbe vykonal vtedajší riaditeľ školy Ján Brezan. Stavbyvedúcim bol staviteľ František Múdry.

V školskom roku 2023/2024 našu školu navštevuje 17 žiakov ( 10 dievčat a 7 chlapcov):

1. ročník - 4 žiaci
        2. ročník - 4 žiaci
        3. ročník - 5 žiakov
        4. ročník - 4 žiaci

Škola je od pradávnych čias výnimočnou inštitúciou. Jej prítomnosť kdekoľvek na svete dáva nádej na rast kvality života, múdrosť, vzdelanosť a úspech. Podporuje tiež kultúrny rozvoj obce pri rôznych podujatiach, na ktorých sa podiela. Preto si vážme, že ju v našej obci máme a spoločne prispejme k jej fungovaniu a zveľaďovaniu.