• JESENNÝ ZBER PAPIERA

PREBIEHA DO 16.OKTÓBRA 2023

Papier určený do zberu doneste zviazaný, odvážený a podpísaný menom žiaka, ktorý ho doniesol do školy. V čase: ráno do 7:30 hod. alebo poobede do 15:30 hod.

POZOR ! Milý žiak/žiačka, každá účasť sa cení, neobídeš bez odmeny  !

• Finančná gramotnosť

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Finančná gramotnosť.

V rámci Dňa gramotnosti - 8.9.2023 sme našim žiakom pripravili projekt Finančná gramotnosť. Základom projektu bolo deti naučiť a porozprávať sa o hodnote peňazí, že ak niečo chcú, musia si na to počkať, a ušetriť peniaze. Deti si neuvedomujú hodnotu tovarov, služieb, ani samotnú hodnotu peňazí. Nielen v tento deň, ale aj počas školského roka sa budeme snažiť, aby pochopili základné princípy sporenia a míňania peňazí.

Prierez projektom:

1. Spoznávanie/ opakovanie meny euro (bankovky a mince).

2. Rozdiel medzi eurom a centami.

3. Základné finančné pojmy: banka, platobná karta, kredit, príjem do domácnosti, výdaj.

4. Obchod, pokladňa, peňaženka.

5. Nakupovanie za "naozajstné" eurá.

6. Diskusia, vyhodnotenie.