• Didaktické hry

• Dňa 16.septembra 2022 sa v našej škole uskutočnili didaktické hry zamerané na zdravotnú výchovu, konkrétne ochrana zdravia a požiarna ochrana. Prvé dve vyučovacie hodiny boli teoretické, poučné, kde sa žiaci oboznámili ako privolať pomoc, čo by mala obsahovať lekárnička prvej pomoci, ako podať prvú pomoc pri bezvedomí - kontrola dýchania a stabilizovaná poloha, ako predchádzať vzniku požiaru a správať sa bezpečne doma i v prírode. Po teórií žiakov čakali tri stanovištia - hry v prírode - na futbalovom ihrisku. 1. stanovište/úlohy: poznáš naše lesné zvieratá a ich stopy?, 2.stanovište/úlohy: obsah lekárničky, dôležité telefónne čísla, prenos raneného a 3.stanovište/úlohy: privolanie prvej pomoci a stabilizovaná poloha. V závere nášho pobytu v prírode si žiaci zahrali didaktickú hru Pátračka.